تبلیغات
 معاونت دانشجویی و فرهنگی - سلام بر رمضان

سلام بر رمضان

سلام بر رمضان

مى دانى از امشب میهمان چه كسى هستى؟ 

از امشب میهمان کسی هستی که معبود جهانیان است و عفوكننده گنهكاران.
از امشب سر سفره ضیافت الهى نشسته اى.
سحرهاى دلنشین و افطارهاى پر از معنویت و دعای ربنا سجاده ستایش باحالات روحانی انس با روزهای پر بركت و دعاهاى روزانه همه و همه مائده هاى آسمانى این «شهرالله » است و تو مهمان این بزم معنوی هستى، این مجال گذرا را باید مغتنم شمرد چرا که تو را فرا خوانده اند تا به قدر تشنگى و توان و در حد ظرفیت وجودى از این «چشمه رحمت » بنوشى و جامه تقوا بپوشى و در راه عبودیت خدا بكوشى.

باید اندیشید که با چه آمده اى و با چه بازمى گردى؟
و كدام تغییر حالت و خصلت و عادت را از این «ماه خودسازى » به ارمغان خواهى برد؟
كمى در كوچه پس كوچه هاى روح خویش بگرد... خودمانى بودن با خدا هم موهبتى است.كسى نیست كه بشنود، خودت هستى و خدایت.ماهها انتظار مى كشیدى كه باز هم «ماه خدا» فرا رسد و دست نیاز و پاى طلب، به این آستان و این سوى ، برآورى و بكشى.براى فرا رسیدن دوباره «شبهاى قدر» لحظه شمارى مى كردى. هنوز لذت اشك ریختن ها و تضرعهاى شبهاى «احیاء» در كام جانت باقى است و طراوت معنویت بار آن همخوانى و همنالى با انبوه خداجویان عاشق و صادق، هنوز هم چون نسیمى خوشبو، فضاى جانت را معطر ساخته است.
امسال نیز رمضان همان حال و هواى معنوى را دارد زیرا رحمت الهى همیشه جارى ست ، امسال هم، این فرصت به تو داده شده است كه از تاملات رمضان، شبهاى سرنوشت ساز قدر، لحظات نورانى و عرفانى سحر، حالات خوش جلسات دعا و قرآن ، حضور قلب نماز شب و دیگر برکات این ماه بزرگ استفاده کنی و در عید فطر عیدى بگیری. پس قدرش را بدان که به فرموده مولای متقین حضرت علی(ع) :
روزه ماه رمضان، نگهدارنده از عقاب است و بازدارنده از عذاب .
پیامبر اکرم (ص) :
ماه رمضان، ماه خداى عزوجل است كه در آن پاداش كارهاى نیك دو برابر مى شود و گناهان زدوده مى شود .ماه رمضان، ماه بركت و افزایش است. ماه رمضان، ماه بازگشت و ماه توبه است، ماه آمرزش گناهان و مغفرت است، ماه آزادى و رهایى از جهنم و دستیابى به بهشت است. (فضائل الاشهر الثلاثه، ص95 )

التماس دعا


تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1395 | 09:25 ق.ظ | نویسنده : ملکی | نظرات

  • paper | راه بلاگ | تک تاز بلاگ